Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nieporęt

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług. Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. Aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu Twojego zamieszkania. Należy pamiętać, że ponieważ wniosek o przyznanie Karty oraz wniosek o wydanie duplikatu Karty składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej, w sytuacji, gdy członkowie rodziny wielodzietnej mają miejsce zamieszkania w różnych gminach, każdy członek powinien złożyć wniosek o przyznanie Karty (wydanie jej duplikatu) w gminie właściwej dla swojego miejsca zamieszkania.

WAŻNA INFORMACJA

OD 1 STYCZNIA 2019r. O KARTĘ DUŻEJ RODZINY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ NIE TYLKO CZŁONKOWIE RODZIN, W KTÓRYCH W CHWILI SKŁADANIA WNIOSKU CO NAJMNIEJ TROJE DZIECI SPEŁNIA WARUNKI USTAWY ALE TAKŻE RODZICE I MAŁŻONKOWIE, KTÓRZY MIELI NA UTRZYMANIU ŁĄCZNIE CO NAJMNIEJ TROJE DZIECI, BEZ WZGLĘDU NA WIEK TYCH DZIECI W CHWILI SKŁADANIA WNIOSKU.

 

(objaśnienie do w/w wniosku - pobierz tutaj)

Wnioski uprawniające do posiadania Karty Dużej Rodziny, mieszkańcy Gminy Nieporęt mogą pobrać na miejscu lub elektronicznie za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl). Aby móc składać wnioski elektronicznie konieczne jest jednak posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny