Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nieporęt

POMOC DLA OBYWATELI UKRAINY

🗓 Utworzono dnia 31.03.2022

Szanowni Państwo.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nieporęcie możliwe jest składanie wniosków na jednorazowe świadczenie pienięzne w wysokości 300zł na postawie ustawy z dnia 12 marca 2022r o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojny na terytorium tego państwa. To wsparcie finansowe jest przeznaczone na utrzymanie a przede wszystkim pokrycie kosztów związanych z  zakupem żywności, odzieży czy leków.

Wniosek składa każda dorosła osoba, na nieletnie dzieci, wniosek składa matka ojciec opiekun prawny. Warunkiem koniecznym jest posiadanie nr PESEL UKR przyznanego w oparciu o w/w ustawę oraz przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. (Dz. U. z 2022r poz.583 ze zm.)

Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego 300 zł

Osoby zapewniające zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, którzy przybyli na terytorium RP  z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, mogą otrzymać świadczenie w wysokości 40 zł za każdy dzień pomocy. Świadczenie przysługuje za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia, nie dłużej niż za okres 60 dni. Wniosek oraz załączniki można złożyć  osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nieporęcie oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Wniosek o wypłatę świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.

Załącznik do wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny