Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nieporęt

Świadczenia rodzinne

ZASIŁEK RODZINNY WRAZ Z DODATKAMI

przyznawany na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Celem zasiłku rodzinnego jest częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka.

 

Osoby uprawnione

Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: rodzicom, jednemu z rodziców, opiekunowi prawnemu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka, osobie uczącej się.

Zasiłek rodzinny przysługuje w/w osobom, do ukończenia przez dziecko 18 roku życia lub do ukończenia nauki w szkole – nie dłużej niż do 21 roku życia. Jeżeli dziecko kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej i legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje do ukończenia 24 roku życia.

Zasiłek rodzinny przysługuje osobie uczącej się w szkole lub w szkole wyższej, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

 

Dochód uprawniający do zasiłku

Zasiłek rodzinny przysługuje osobie uprawnionej, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 674 zł/netto. W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 764 zł/netto.

 

Wysokość zasiłku rodzinnego wynosi miesięcznie:

95 zł/netto na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia;

124 z/netto na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia;

135 zł/netto na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny